Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące smart11

 • Jak i gdzie mogę skorzystać ze smart11?

  Umowę smart11 możesz zawrzeć u wielu agentów ubezpieczeniowych, w renomowanych salonach samochodowych i firmach leasingowych podczas zakupu Twojego ubezpieczenia.

  Zapytaj swojego agenta o rozłożenie płatności za ubezpieczenie na raty przy pomocy smart11 lub 
  - jeżeli dopiero szukasz swojego stałego pośrednika ubezpieczeniowego – znajdź go z naszą pomocą w Twojej okolicy.

  ZNAJDŹ AGENTA

  Zawsze możesz zostawić nam swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Jeżeli Twój agent nie dysponuje jeszcze naszą usługą, zachęć go do kontaktu z nami.

 • Kiedy moje ubezpieczenie jest opłacone?

  Składka Twojego ubezpieczenia zostanie opłacona przez nas bezzwłocznie po otrzymaniu elektronicznego obrazu (skanu) dokumentów smart11 od Twojego agenta ubezpieczeniowego. Kontaktujemy się z obsługującym Cię agentem w razie najdrobniejszej zwłoki.

  Płatności za ubezpieczenie dokonujemy najczęściej w dniu podpisania umowy przelewem bankowym na rachunek Twojej polisy wskazany w umowie smart11. Zlecenie dokonania przelewu potwierdzamy poprzez wysłanie e-maila na Twój adres wskazany w umowie smart11.

  Umowa smart11 lub wydruk maila powiadamiającego o płatności są dostatecznym dowodem opłacenia Twojej składki (do przedstawienia, np. policji, firmie leasingowej, instytucji kredytującej samochód).

  Od momentu opłacenia przez nas Twojej składki możesz się cieszyć pełną ochroną ubezpieczeniową.

 • W ilu ratach zapłacę za ubezpieczenie?

  Standardowo, umowa smart11 przewiduje rozłożenie płatności za ubezpieczenie na 11 niskich miesięcznych rat. My opłacamy całą składkę od razu, a Ty opłacasz pierwszą ratę dopiero po 3 tygodniach od podpisania umowy. Ostatnią ratę zapłacisz około miesiąca przed końcem okresu ubezpieczenia.

  U niektórych naszych partnerów możesz rozłożyć ubezpieczenie na mniejszą ilość rat, np. dwie lub cztery. O szczegóły zapytaj swojego pośrednika ubezpieczeniowego.

 • Ile kosztuje mnie smart11?

  smart11 jest przyjaznym produktem sprzedawanym zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. (Dz.U. 2011 nr 126 poz. 715).

  W umowie smart11 masz dokładnie podane:

  • oprocentowanie,
  • całkowity koszt kredytu oraz
  • wskaźnik RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania).

  Twój pośrednik ubezpieczeniowy poda Ci wszystkie informacje.

  Warto zapamiętać, że smart11 jest tańszy niż rzadko oferowane przez ubezpieczycieli raty miesięczne i często tańszy niż raty kwartalne.

   

  Niski koszt smart11 to:

  • niskie, stałe oprocentowanie nominalne,
  • brak płatności "z góry",
  • brak opłat, brak prowizji i ukrytych kosztów,
  • brak kosztów przelewów,
  • możliwość wykorzystania zniżek od Ubezpieczyciela i doboru najlepszej oferty,
  • możliwość opłacenia umową smart11 wielu polis jednocześnie (jedna rata za wszystko!).
 • Po co smart11, jeśli dostaję raty od ubezpieczyciela?

  Prawdą jest, że większość towarzystw ubezpieczeniowych daje możliwość rozłożenia składki ubezpieczeniowej na raty. Niestety, taka możliwość u ubezpieczycieli często zależy od zakresu ubezpieczenia. Dlatego np. składkę za ubezpieczenie OC można rozłożyć maksymalnie na 2 raty (za co dodatkowo płacisz średnio około 10%). Za rozłożenie AC na 4 raty najczęściej musisz zapłacić 15% lub więcej, a ubezpieczeń dodatkowych np. NNW lub Assistance nie można rozłożyć na raty.

  Dzięki smart11 nie ma znaczenia, jaki jest zakres ochrony ubezpieczeniowej. Co więcej, dzięki rozłożeniu płatności za ubezpieczenie na raty możesz nabyć ubezpieczenie o bardziej odpowiadającej Ci ochronie, ponieważ nie ponosisz dużego wydatku jednorazowo z góry.

  Z rozłożenia płatności na raty smart11 możesz skorzystać, kupując ubezpieczenie w dowolnym towarzystwie ubezpieczeń.

 • Zawsze płacę jednorazowo, po co to zmieniać?

  Owszem, przedpłacając jednorazowo za cały rok płacisz mniej. Ale czy warto ponosić tak duży wydatek za usługę, z której w pełni skorzystasz dopiero za 365 dni?

  Płatność jednorazowa bardzo nadwyręża domowy budżet i ogranicza pozostałe wydatki. A czy czasem nie rezygnujesz z najlepszego dla siebie zakresu ubezpieczenia, ponieważ jest to dla Ciebie nadmierny jednorazowy wydatek?

  smart11 zachęca do rozsądnego wydatkowania pieniędzy. Możesz wybrać dobre (o większej ochronie) a nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie. Dzięki smart11 gotówka zostaje u Ciebie, a regularne niskie raty pomogą Ci lepiej zarządzać miesięcznym budżetem.

 • W jaki sposób spłacam raty smart11?

  Płatności za smart11 regulowane są poprzez bankowe Polecenie zapłaty. Polecenie zapłaty to prosty i tani sposób na dokonywanie cyklicznych płatności. Podpisując umowę smart11 składasz równocześnie dyspozycję pozwalającą na spłacanie rat w ten sposób. Oznacza to, że to my dbamy, aby w odpowiednim dniu (tj. dniu spłaty Twoich rat zgodnie z harmonogramem) pobrać z Twojego konta bankowego kwotę raty smart11.  Wystarczy, że w dniu spłaty raty masz odpowiednią kwotę na swoim rachunku, a rata spłaci się sama: zawsze w terminie i w wysokości zgodnej z harmonogramem spłat.

  Zdecydowaliśmy się na ten sposób regulowania płatności za raty smart11, aby odciążyć Cię od konieczności pamiętania o płatności za raty. My kontaktujemy się z Twoim bankiem i dopełniamy formalności. Potem Twój bank pilnuje poprawności spłat. W razie wątpliwości bez problemu możesz anulować każde pobrane przez nas środki nawet do 30 dni po dokonaniu płatności.

  Więcej o poleceniu zapłaty możesz poczytać na http://www.poleceniezaplaty.org.pl/.

 • Czy polecenie zapłaty jest konieczne? Czy nie pobierzecie za dużo?

  Polecenie zapłaty to przede wszystkim wygoda i terminowość spłat, a wszystko w ramach międzybankowych regulacji gwarantujących pełne bezpieczeństwo i poprawność transakcji.

  Samodzielne spłacanie rat oznacza, że musisz wykonać samodzielnie przelew co miesiąc albo przejść się do jakiegoś punktu kasowego, albo zlecić stałe zlecenie w banku. Każda z tych czynności jest pracochłonna i najczęściej kosztowna. Ze smart11 wszystko załatwiasz swoim podpisem w dniu zawarcia umowy - kolejne spotkanie ze smart11 jest dopiero za rok, gdy odnawiasz ubezpieczenie.

  Nasza firma uprawniona jest tylko do pobierania kwot zgodnych z umową smart11. Zawsze wiesz, ile i za co płacisz. Nowoczesny system informatyczny oraz skrupulatny nadzór naszego zespołu zapewniają poprawność transakcji. Nad bezpieczeństwem usługi panuje Krajowa Izba Rozliczeniowa oraz Bank Handlowy w Warszawie - wszystko w ramach międzybankowych przepisów o poleceniu zapłaty. W razie wątpliwości zawsze możesz anulować płatność nawet do 30 dni od momentu jej wykonania.

  Więcej na http://www.poleceniezaplaty.org.pl/.

  Przekonaj się z nami do wygody.

 • Co będzie, jeśli nie zapewnię wystarczających środków na koncie?

  Jeżeli z jakiegoś powodu ilość środków na Twoim rachunku bankowym w dniu spłaty raty będzie niewystarczająca, by uregulować płatność za ratę, prześlemy Ci smsem lub e-mailem informację, że nie udało nam się pobrać raty. Podamy Ci też nowy termin pobrania przez nas zaległej kwoty raty z Twojego rachunku bankowego.

  W wyjątkowych sytuacjach poprosimy Cię o dokonanie przez Ciebie płatności przelewem na konto, które podamy Ci w smsie lub e-mailu.

  Jeżeli nie możesz uregulować płatności w zaproponowanym terminie, to jak najszybciej skontaktuj się z nami - zadzwoń pod (48) 22 404 04 04 lub napisz na kontakt@smart11.pl. Pomożemy Ci podjąć właściwe decyzje i wskażemy alternatywne terminy spłat.

  To dzięki terminowym płatnościom i uczciwości naszych Klientów smart11 daje Ci tak wiele w tak niskich ratach.

 • Czy mogę spłacić raty wcześniej?

  Wcześniejsza spłata pożyczki smart11 jest możliwa. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo i wspólnie uzgodnić termin wcześniejszej spłaty pożyczki. Znając termin planowanej spłaty, obliczymy dla Ciebie dokładną kwotę spłaty i prześlemy Ci ją (mailowo lub telefonicznie) razem z danymi do wykonania przelewu (podamy Ci numer rachunku bankowego do uiszczenia przez Ciebie płatności).

  Jeżeli wolisz, możesz nam zlecić pobranie kwoty pozostałej do spłaty z Twojego konta – dokładnie w taki sam sposób, w jaki pobieraliśmy raty za ubezpieczenie, czyli poprzez polecenie zapłaty.

  Spłacając całą kwotę przed czasem poniesiesz tylko część kosztów, bowiem płacisz tylko za wykorzystany okres pożyczki. Korzystanie ze smart11 jest pod tym względem dużo korzystniejsze niż oferta ratalna ubezpieczycieli – u nich spłacając wcześniej płacisz całą planowaną kwotę.

 • Co będzie, jeżeli sprzedam lub planuję sprzedać samochód?

  Według obowiązujących przepisów płatność rat (czyli obowiązek wynikający z umowy smart11) nie może przejść na nowego nabywcę samochodu wraz z kupnem przez niego samochodu.

  Osobą odpowiedzialną za uregulowanie brakujących płatności z tytułu rat smart11 jest osoba, która podpisała umowę smart11.

  Zatem w momencie sprzedaży samochodu to Ty wybierasz czy wolisz:

  • W dalszym ciągu opłacać raty zgodnie z harmonogramem spłat aż do zakończenia okresu umowy smart11, czy
  • Dokonać wcześniejszej jednorazowej spłaty kwoty nieopłaconych rat (patrz też Czy mogę spłacić raty wcześniej?) 

  Ale sprzedając auto, możesz odzyskać część Twojej składki, by spłacić raty smart11! W tym celu możesz:

  • Doliczyć kwotę niewykorzystanej składki OC do ceny sprzedawanego samochodu,
  • Ubiegać się o zwrot niewykorzystanej części składki za ubezpieczenie dobrowolne u ubezpieczyciela.

  Uzyskane środki możesz rozliczyć na poczet wcześniejszej spłaty rat – patrz też www.smart11.pl/#sprzedaz-auta .

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI


Wierzymy, że zasługujesz na przyjazne i przejrzyste usługi ubezpieczeniowe. Łatwiej jest płacić co miesiąc niską ratę niż z góry całą składkę za roczne ubezpieczenie. Rozumiemy, że w ratach jest wygodniej. Więc z myślą o Tobie stworzyliśmy i ciągle doskonalimy smart11.


Zapraszamy!
Zespół smart11


[ X ]Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że akceptujesz otrzymywanie plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.